בראשון הקרוב- סדנה על ההתפתחות העוברית של עמוד השדרה בירושלים

עמוד שדרה רךשלום לכולם,

בראשון הקרוב ה30/3/14 אלמד בסטודיו נווה שאנן ליוגה בירושלים סדנה נוספת במסגרת סדרת סדנאות של אנטומיה חוויתית על רקמות החיבור והשלד.

(לפרטים המלאים: http://wisdombodyoga.com/?p=1437

הסדנה הקרובה תתמקד בחקירה חויתית של ההתפתחות העוברית של עמוד השדרה.

קו האמצע הראשוני של הגוף מתחיל להתפתח בעובר בשבוע השלישי לאחר ההפרייה עם היווצרותו של הנוטוקוד:

"הנוטוקורד מהווה את ציר האורך האנכי הראשוני של הגוף, ממנו יתפתח מאוחר יותר עמוד השדרה. צמיחתו של הנוטוקרד מאתחלת את היווצרותה הראשונית של התעלה העצבית- בסיס מערכת העצבים המתהווה.

הנוטוקורד, שמתפתח מתוך האנרגיה הקוטבית של פראנא ואפאנה הוא החווייה הראשונית ביותר שלנו של "ליבה". בגוף הבוגר אנו יכולים לחוות אותו כעמוד אנרגטי פראני של תמיכה לאורך ציר האמצע שלנו המורגש בין גוף הפרינאום לבלוטת יותרת המוח.

על פי בוני ביינברידג' כהן, שפיתחה את גישת Body Mind Centering ישנה הקבלה בין חווית הנוטוקורד, לנאדי המרכזי, שושומנה. שושומנה היא ערוץ מרכזי של זרימת פראנא, הערוץ דרכו קונדליני עולה לכיוון הראש. בגוף שלנו הוא מורגש כמקום מרכזי וראשוני של תמיכה. כאשר מופנם גופנית הוא לוקח אותנו אל החוויה הראשונית של העצמיות. החוויה הזו נותנת אינטגרציה מבנית וחויה תודעתית של המקום הראשוני, טרום ההתארגנות של הגוף למבנים מורכבים יותר. מקום זה, בו עדיין אין נפרדות מאפשר הצצה אל המהות של הליבה הרוחנית שלנו ומאפשר לנו להיות במערכת יחסים איתה. הוא מאפשר עיגון חוויתי אל המהות שלנו, אל העצמיות שלנו בזמן בריאות או חולי, מצוקה או שמחה, תמיד שם זמין עבורנו, חיבור אל עצמנו"

(מתוך המאמר "הבסיס האמבריולוגי של מולה באנדהא" מאת פאטי טאונסאנד).

הסדנה תשלב למידה תיאורטית חוויתית, מדיטציה מונחית ותרגול תנוחות יוגה.

נותרו מספר מקומות, אנא הזדרזו להרשם בטלפון 077-4243494

ועד שניפגש, היו בטוב,

מיכל.