בראשון הקרוב- סדנת אנטומיה חוויתית ויוגה בירושלים

שלום לכולם,

ביום ראשון הקרוב ה22/7/14 אלמד בסטודיו נווה שאנן ליוגה בירושלים סדנה נוספת בסדרת הסדנאות של אנטומיה חויתית ויוגה  העוסקת ברקמות החיבור. הסדנה הקרובה תתמקד ברצועות.

הרצועות הן חלק ייחודי של רקמות החיבור. הן מחברות בין עצם לעצם ומהוות גשר בין המפרקים. תפקידן לספק תמיכה לממפרקים ולהנחות את תנועת השרירים. הרצועות מורכבות מקולגן ואלסטין והן בעלות עמידות גמישה (אלסטיות). המבנה הפנימי שלהן הוא ספירלי. יש להן תכונות המאפשרות להן מצד אחד להימתח ומצד שני להגביל טווח תנועה. ברצועות נמצאים קצוות תאי עצב הנקראים פרופריאוספטורס המספקים לנו אינפורמציה לגבי מצב המפרקים- מיקומם במרחב, תנועתם והכוחות הפועלים עליהם בכל רגע נתון.

הרצועות מאופיינות באיכות תנועתית של דיוק וספציפיות. כאשר אנו מפנימים חווייתית את הרצועות אנו מאפשרים טווח תנועה גדול יותר לעצמות, והקלה של עומס העבודה הנדרש מהשרירים- כל מערכת יכולה לבצע את תפקידה- הרצועות לחבר ולתמוך בשלד והשרירים להניע את השלד במרחב. בשל היותן חלק מרקמות החיבור, עבודה עם הרצועות באיזור מסויים של הגוף תורגש ו/או תשפיע על האינטגרציה והאיזון של שאר חלקי הגוף.

הסדנה תתקיים בין השעות 11:00-14:00. להרשמה: סטודיו נווה שאנן 077-4243494

הסדנה הבאה והאחרונה בסדרה תתמקד בפשייה ותתקיים ביום ראשון ה13/7/14.

החל מנובמבר תתחיל סדרת סדנאות נוספת שתתמקד בהפנמה גופנית של האיברים הפנימיים. פרטים מלאים בקרוב.

נמשכת ההרשמה לקורס השנתי ביוגה תרפיה למורים ליוגה ומטפלים. הקורס יתקיים בימי שני בין השעות 9:30-14:30 בסטודיו "תנע" בקיבוץ עין שמר. לפרטים נוספים והרשמה 

לצפייה בסרטון על הקורס ועל יוגה תרפיה: http://youtu.be/7B2GtUPgILk

סדנאות מבוא לקורס יתקיימו בחודשים אוגוסט וספטמבר, פרטים מלאים בקרוב!

ועד שניפגש, היו בטוב,

מיכל.