ההרשמה המוקדמת לקורס הקיץ יוגה וBMC מסתיימת השבוע!

שלום לכולם,

ההרשמה המוקדמת והמוזלת לקורס הקיץ 6-10/8/17 שיתקיים בתל אביב מסתיימת ביום שבת. להרשמה אנא צרו קשר עם נורית צרפתי במייל nuritsita@gmail.com או בטלפון 0542294042

הקורס רלוונטי ומשמעותי הן למתרגלים ומורים ליוגה, מורים למחול ופילאטיס והן למטפלים המשלבים עבודת גוף ותנועה בקליניקה שלהם.

תנועת הגוף מתחילה להתפתח ברחם ונמשכת לאורך כל חיינו אך במיוחד בשנת החיים הראשונה. רפרטואר התנועות האפשרי לנו בגופנו הבוגר מתבסס על תנועות שמתפתחות ברצף קבוע אצל כל התינוקות. ההבשלה של יכולת תנועתית זו או אחרת מתרחשת באופן אורגני, אך תלויה גם בתנאים הסביבתיים בהם אנחנו גדלים ומתפתחים. ההבשלה של יכולת תנועתית מארגנת את מערכת העצבים ומפתחת במקביל גם יכולות מנטאליות וקוגנטיביות.

ללמידה או להיזכרות המחודשת בתנועות הראשוניות יש פוטנציאל להביא איכויות של נינוחות ויציבות לכל אימון תנועתי ולחוויה הכוללת של well-being גופני ונפשי.

"מכיוון שהתבניות נועדו ליצור את האופן בו הגוף ינוע בנינוחות וזרימה מרבית, עבודה מודעת איתן יכולה לתמוך באליינמנט או בתנועה של כל אסאנה, מבלי הצורך להסתמך על הכוונות חיצוניות, ולאפשר פיתוח של אמון בידיעה הפנימית של מנח הגוף. מהרגע בו אסאנה נחווית כנינוחה ויציבה הדבר מראה כי מצאנו את התבנית התנועתית התומכת בפעולה. מכיוון שתבניות רבות (כמו פעולת הנשימה למשל) מופעלות על ידי חלקים "נמוכים" יותר של המוח, תהליך הבאת מודעות לתבניות אלו דורש הפעלה של התודעה באופן שרבים מאיתנו אינם מורגלים בו. רובנו התרגלנו ללמוד תנועה באופן אינטלקטואלי בו אנו מפרקים את הפעולה לאינסוף פרטים והוראות. דרך זו עלולה להיות מאד מתסכלת. כשאנחנו לומדים לנוע על פי תבניות אנו לומדים בדרך חוויתית, תחושתית דרך חקירה וגילוי עצמי. הדבר דורש פתיחות וסקרנות ילדית המאפשרת לגוף להביא לידי ביטוי את הידע איתו נולדנו". (דונה פארהי)

ועד שניפגש, היו בטוב

באהבה

מיכל.