קורס בהפנמה גופנית ודברים טובים נוספים

שלום לכולם,

להפוך לאמא הביא אל חיי שינויים רבים. אני לומדת לתפקד עם לא יותר משלוש שעות שינה ברצף. אצבעות כפות הרגליים שלי מפתחות יכולות תנועתיות מופלאות ומשמשות כיד נוספת. אני מפתחת שמיעה ביונית שמאפשרת לי לשמוע כל נהי של האפרוחית שלי מעבר לדלתות וקירות. הזכרון שלי הצטמצם למימדים של בוטן. (או בכל אופן מרוכז כולו בפטמה). אבל יותר מהכל, הלב שלי מרגיש כאילו עבר הגדלה והרחבה והוא ממלא עכשיו את כל חלל החזה והבטן שלי, נשפך אל תוך הזרועות והחוצה דרך קצות האצבעות והעיניים. הוא פתוח לרווחה, מגיר אהבה כמו דבש ורגיש לסבלות העולם יותר מאי פעם. זו הרגשה מופלאה ולא פשוטה בו זמנית, הדורשת ממני למצוא בתוכי עוגנים חדשים, בגוף ובתודעה, שיאפשרו לי להמשיך לשייט בעולם מבלי להתמזג בצער. כמורה ומטפלת ביוגה, אני נפגשת שוב ושוב עם כאב ונדרשת לפתח יכולות הכלה ועוגנים דומים. אני מוצאת שהתרגול של הפנמה גופנית מסייע לי לשכלל את היכולות האלו; כשאני מביאה את תשומת הלב והתודעה אל פנים הגוף, אל העצמות ואל השלד, משהו בי ובאופן בו אני חווה את העולם סביבי מתייצב, מתארגן ומתבהר ואני מרגישה שוב את הקרקע תחתיי. אני נזכרת שוב ושוב לחזור אל הנשימה, כדי שתלטף ותעשה את עבודתה המופלאה אצל מערכת העצבים. אני מקשיבה לשטף המים הרבים שבתוכי ונזכרת בהשתנות התמידית המנחמת. אני נותנת לרוח ללטף לי את העור ומרגישה את הגבולות שלי שמפרידים ביני לבין העולם. יש לי בחירה. הלב שלי יכול להיות פתוח, אך לא חייב להיות חשוף. כשאני בגוף אני כאן ועכשיו ועוצמות הפחדים שוככות. כשאני בגוף אני יכולה לתת מהמתנות האלו לאנשים שסביבי, לתלמידיי ולמטופליי והריפוי מתחיל.

הקורס להפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה עומד להיפתח ב3/1/11 במרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית ברמת השרון. הקורס מיועד למורים ליוגה ולמטפלים מתחומים שונים הבקיאים בשפת היוגה. בקורס יינתנו כלים להתפתחות אישית ומקצועית דרך הפנמה גופנית של עקרונות אנטומיים והתפתחותיים על פי גישת® Body Mind Centering. ההרשמה בעיצומה. לפרטים נוספים

סדנאת מבוא למתענינים בקורס ובגישה תתקיים ביום שבת ה27/11/10 בין השעות 17:00-20:00 בסטודיו צ'אנדרה בתל אביב. פרטים נוספים בהמשך.

שיעורי יוגה שבועיים- ויניאסה בגישת® BMC. תרגול בגישה זו מאפשר:

  • חוויית תרגול תלת מימדית עשירה ואורגנית.
  • פיתוח איכות תנועתית של חוסר מאמץ, זרימה,ארגון פנימי ונועם.
  • חווייה ישירה של המאפיינים, האיכויות והתמיכה שמערכות הגוף השונות מעניקות לתנועה ולתנוחות יוגה.
  • גילוי של דרכים חדשות לנוע ולחוות את הגוף.
  • הרחבה וחידוד של מודעות גוף-נפש, תהליך המביא להעצמה אישית ופיתוח כלים לחקירה והקשבה פנימית.
  • פיתוח תירגול המבוסס על יכולות וצרכים אישיים.
  • הזמנה להכרות אינטימית עם עצמנו, תהליך המעודד קבלה, בטחון עצמי ואהבה.

נפתחות שתי קבוצות חדשות: ימי שני בשעה 18:00, רמה 2, ימי רביעי בשעה 9:00, רמה 1. השיעורים יתקיימו בסטודיו צ'אנדרה בתל אביב. הקבוצות החדשות מיועדות לתלמידים המחפשים את ההעמקה ההדרגתית וההכרות האישית האפשרית בלמידה עם מורה אחד לאורך זמן ולכן נדרשת הרשמה מראש- אנא צרו איתי קשר. השיעור הראשון ב1/11/10.

מפגשי תרפיה ביוגה ותנועה מודעת: חזרתי לטפל ואני מקבלת מטופלים חדשים. ימי שישי בשעות הבוקר והצהריים בקליניקה שלי ברח' וייזל בתל אביב.

מרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית החל את פעילותו השבוע עם פתיחתו של הקורס של ד"ר גיל זולברג- יוגה תרפיה לליקויים במערכת התנועה. נמשכת ההרשמה לקורס יוגה תרפיה ממוקדת גוף נפש של ציפי נגב. ציפי מקיימת שני ימי מבוא בסוף אוקטובר, פרטים בקישורים הבאים:

http://myoga.co.il/zope/home/workshops_and_lectures/zipi_negev/

http://chandra-yoga.com/saturdays/yogatherapytzipinegev/

בסוף דצמבר אנחה יחד עם ד"ר גיל זולברג וציפי נגב סדנאת יוגה תרפיה משותפת נוספת, פרטים בהמשך.

וכתמיד, אני זמינה לשאלות והבהרות.

באהבה,
מיכל.

wisdombodyoga@gmail.com

052-3791653