מעברים- סדנאות אחרונות לפני חופשת לידה

שלום לכולם!

השבוע הוא השבוע האחרון בו אלמד לפני שאצא לחופשת לידה. מרגיש לי כי שתינו, התינוקת שבתוכי ואני זקוקות לעוד טיפונת זמן התבשלות לפני שניפגש. זמן מעבר. המילה "מעבר" טומנת בחובה עבר הווה ועתיד. לרבים מאיתנו הנטייה לראות במעברים בעיקר את הדבר לקראתו אנו הולכים. במעברים טמון פוטנציאל גדול להתבוננות ותובנות. בהזדרזות לקראת מה שמעבר יש סיכוי להחמצה- הן במימד התודעתי והן במימד הפיזי, שהרי מירב הפציעות והפגיעות שאנו סופגים מתרחשות במעבר בין מצב למצב, בין תנוחה לתנוחה בין עשייה למנוחה…                       השלב הנדיר בו אני נמצאת כרגע מאפשר לי להפנים דרך הגוף את המשמעות של זמן מעבר; הגוף שלי מכיל בתוכו את כל מה שהייתי עד היום, מהווה מיכל בזמן הווה לחיים חדשים שעומדים לעבור דרכו ולהעביר את שתינו למצב קיום חדש…תפישת הזמן והמרחב מתעצמות ואיתן הכרת התודה.

שתי הסדנאות האחרונות שאעביר לפני שאצא לחופשה יתמקדו בחקירה של שתי מערכות פנימיות שהינן (בדומה לשאר המערכות הפנימיות) בו זמנית מקומות של הכלה ושל מעברים- הכליות ושלפוחית השתן (יום שני הקרוב, 19/7), והלב (יום שני הבא, ט"ו באב, 26/7).

הכליות ושלפוחית השתן נחשבות ברפואה הסינית לאגני האיסוף והניקוז של האנרגיה שלנו. הפנמה גופנית שלהן יכולה לחדד את תחושת התמיכה שהן נותנות לגב התחתון, לאגן ולרגליים ולהעמיק את המודעות שלנו לדפוסים של החזקה וחוסר איזון בין מנוחה לעשייה.

הלב– מקדש התבונה, הנתינה והקבלה. הפנמה גופנית של הלב מביאה לתמיכה פנימית עמוקה באזור החזה, הגב והזרועות, מעצימה את תחושת החיבור לעצמנו ולאחרים ואת ההשתאות על פלא הקיום.

בסדנאות נחקור באופן חווייתי את האנטומיה, התפקוד והתודעה של המערכות הפנימיות ואת האופן בו הן תומכות בתרגול יוגה אסאנה ופראניאמה. הסדנאות ישלבו למידה תיאורטית וחקירה חוויתית דרך תרגול אסאנות, דמיון מודרך, תנועה, נשימה ומגע.

עדיין אפשר להצטרף! סטודיו צ'אנדרה, אשתורי הפרחי 4, תל אביב,שני ימי שני הקרובים בין 10:00-13:00. לפרטים והרשמה: 03-5464045.

וכשאחזור מחופשת הלידה, בינואר 2011 ייפתח במרכז ההכשרות החדש ליוגה תרפיה קורס מעמיק שיתמקד בהפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה. הקורס מיועד למורים ליוגה ומטפלים המעוניינים לקבל כלים להתפתחות אישית וטיפול דרך יוגה. ההרשמה בעיצומה!  לפרטים נוספים

קורס נוסף שיפתח במרכז ההכשרות הוא הקורס של ציפי נגב ליוגה תרפיה ממוקדת גוף נפש. ציפי מקיימת מפגשי מבוא במהלך הקיץ. לפרטים נוספים

ודבר אחרון שרוצה לפרגן לו ולהזמין את המעוניינים להתנדב הוא פרוייקט של ימי ים וכייף לילדים פלסטינים שמאורגנים בהתנדבות זו השנה הרביעית. הפרוייקט קיבל תהודה רחבה מאד בצד הפלסטיני, בתקשורת העולמית וגם כאן בארץ. ההתרגשות הגדולה של‬ הילדים למראה הים, ההנאה שלהם ושל הוריהם מיום שכולו חופש מרחיבה את הלב ומפיחה תקוה.‬ לפרטים נוספים

ועד שניפגש- שיהייה הקיץ זמן מעבר מופלא לכולכם.

באהבה,

מיכל.