בשני הקרוב: סדנא אחרונה בסדרה "אני בתנועה משמע אני קיים"

סדנא רביעית: תלת מימדיות במרחב- הפרדה וארגון של שני צידי הגוף ושל אלכסוני הגוף.

האם זכורה לכם סיטואציה בה הרגשתם תקועים במקום- גופנית או מנטאלית ופתאום נפתח צוהר שאיפשר לכם להסתכל על הדברים מזווית אחרת לגמרי ולהתקדם למקום חדש?

הפעמים הראשונות בהם אנו חווים חדוות ריגוש וגילוי של התקדמות לעבר והרחק ממקור של גירוי מתרחשות בשנה הראשונה של החיים עם התפתחות היכולת לנוע במרחב, תחילה בזחילת גחון כמו לטאה ואחר כך בזחילה על שש כמו חתול; זהו שלב מרגש ומפעים בו העולם מרגיש כמו לונה פארק אינסופי והשמיים הם הגבול…או המדרגות….

בסדנא האחרונה בסדרת הסדנאות על התפתחות התנועה בגוף האנושי, נחקור את התפתחות זחילת הגחון והזחילה על שש. לזחילה על הגחון יש חשיבות רבה בארגון והפרדה של שני חצאי הגוף. היא משמעותית להמשך התפתחות היכולת התנועתית של עמוד השדרה בכל המישורים. כיוון שלתבנית משמעות בהתפתחות דימוי הגוף, תפיסת העצמי והלמידה, היא משמעותית ביותר למניעה של ליקויי למידה. זחילה על שש יוצרת תנועה לאורך אלכסוני הגוף תוך חציית קו האמצע של הגוף. מאפשרת תנועה אלכסונית וספירלית ומעניקה תחושה של תלת מימדיות במרחב. הזחילה משמעותית לחיזוק וארגון של שרירי האגן העמוקים כבסיס ליכולת ההליכה ויוצרת חיבור בין שני צידי המוח. היכולות התנועתיות הנרכשות בזחילה משמעותיות לאיכות התרגול של רוב תנוחות העמידה ביוגה המבוססות על השתרשות ודחיפה המאריכות צד אחד של הגוף ומכופפות את השני, כמו גם לתנוחות שיווי משקל ותנוחות פיתול החוצות את קו האמצע של הגוף.

הסדנא תשלב למידה תיאורטית עם התנסויות חוויתיות דרך מגע, תנועה, אסאנה ונשימה. הסדנא מיועדת למתרגלים ומורים ליוגה ותחומי גוף נפש אחרים. (אפשר להגיע לסדנא גם אם לא השתתפתם בסדנאות הקודמות!)

יום שני 25/7/11 בין השעות 10:00-13:00 בסטודיו צ'אנדרה- אשתורי הפרחי 4 תל אביב. לפרטים נוספים הקליקו כאן להרשמה: 035464045

אשמח להתראות!

באהבה,מיכל.