תשומת לב אוהבת

שלום לכולם,

מולי קני, מורתי וחברתי האהובה, הקימה לפני עשר שנים את מרכז סאמאריה בסיאטל, מרכז יוגה מיוחד במינו בו מוצעים שיעורי יוגה רגילים, שיעורי יוגה לצרכים מיוחדים וטיפולי יוגה תרפיה. בנוסף הם מפעילים תוכניות להכשרת והפעלת מתנדבים המלמדים יוגה במסגרות שונות כמו הוספיסים, בתי חולים שיקומיים, מעונות לאנשים עם קשיים התפתחותיים, הומלסים ועוד. החזון של מולי, פשוט מאד ומורכב מאד: התמסרות לריפוי הקהילה דרך יוגה. המשימה: עידוד לשינוי עמוק ברמה האישית יביא לשינוי חברתי עמוק ומשמעותי.

השבוע חזרתי מהים עם הקטנה שלי. בדרך הביתה ניסינו לחצות מעבר חצייה בשעת עומס ברחוב הירקון. בדיוק כשהתחלף הרמזור של הולכי הרגל לירוק, הספיק רכב גדול "לגנוב" את הכתום, לחצות את הצומת ולהעמד על כל המעבר החצייה. ממורמרת נאלצתי לעקוף אותו מאחור (עם העגלה, ממש בתוך הצומת) ולהגיד לו בנימוס שאולי בפעם הבאה אם הצומת חסום כדאי שלא יעבור. הגבר שישב ברכב סובב אליי את הראש ובתוספת תנועת יד אמר לי: "לכי חפשי את החברים שלך". וואו. זה לקח שבריר שנייה לגוף שלי להגיב בהתכווצות של עלבון שהפכה להתכווצות של מוכנות לפעולה שהפכה לצורך לקלל (לא התאפקתי ולחשתי בשקט מעבר לכביש "בהמה") ובטרם עברו 3 דקות חוויתי בתוכי גלים של כעס, אלימות ותוקפנות שליוו אותי הבייתה. למזלי, אחותי  בדיוק התקשרה וכששמעה את הסיפור אמרה לי- "יש לך שתי אפשרויות- לכעוס ולקלל אותו או לשלוח לו חמלה ואהבה ושהלוואי שיקרו לו דברים טובים בחיים". הרצתי את שתי האפשרויות בתוכי כדי לגלות תוך זמן קצר למי מהן היתה השפעה מהירה יותר על הרגעת מערכת העצבים שלי. תנחשו. ברור. להמשך קריאת המאמר אנא לחצו כאן

וודאי שמעתם כי השנה הראשונה של החיים משמעותית מאד להתפתחות הפיזית והנפשית של האדם בהמשך חייו. האם ידעתם שיש קשר בין היכולת לשחרר משקל אל הקרקע לדפוסי התקשורת ומערכות היחסים שלכם? או שיש קשר בין עמידות ידיים ליציבות ואסרטיביות? ושזחילה על שש יכולה לשפר את יכולות הלמידה, הקואורדינציה והתפיסה המרחבית שלכם? השנה הראשונה של החיים שלנו נראית מכאן רחוקה מאד…אבל הזיכרון שלה נמצא בתוך הגוף! רוצים לחזור לרגע אל השנה הראשונה ולבסס שוב מחדש את יכולות התנועה של הגוף כך שתוכלו לחוות עכשיו כבוגרים יותר נינוחות, שליטה וזרימה, בגוף ובנפש? אני מזמינה!

בחודש יולי אעביר מיני קורס של ארבעה מפגשים בימי שני בין השעות 10:00-13:00 בסטודיו צ'אנדרה בתל אביב, שיעסקו בהתפתחות התנועה כבסיס להתפתחות היכולות הגופניות הנפשיות והקוגניטיביות. לפרטים נוספים לחצו כאן

נמשכת ההרשמה לקורס "הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה"– קורס עומק המבוסס על העקרונות הפילוסופיים הרוחניים והגופניים של מסורת היוגה בשילוב עם עקרונות מתוך גוף היידע של גישת ® Body Mind Centering . אם אתם מורים ליוגה או מטפלים מתחומי גוף-נפש אחרים (הבקיאים בשפת היוגה) ורוצים לקבל כלים יישימים להתפתחות אישית ומקצועית – הקורס הזה הוא עבורכם. הקורס הוא אחד משלושה קורסים שנתיים המוצעים זו השנה השנייה במרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית ברמת השרון. לפרטים נוספים לחצו כאן.

ולסיום- הארגון הבינ"ל ליוגה תרפיה הוא ארגון הגג העולמי המוביל את התפתחות התחום בעולם. חברים בארגון מקבלים גישה לספריה המקוונת בה ניתן לקרוא מאמרים ומחקרים בנושא יוגה תרפיה ומקבלים בדואר כל כמה חודשים ירחונים מצויינים עם כתבות, מאמרים ועדכונים על הנעשה בתחום בעולם. כמו כן הארגון מפיק כנסים בנושא יוגה תרפיה ומחקר. חברות בארגון תומכת בהמשך המאמצים לרגולציה, פיתוח וביסוס התחום כמקצוע פארא-רפואי מוכר ולגיטימי. הארגון מציע מבצע למצטרפים עד ספטמבר המגיעים דרך חברים אחרים בארגון- חודשיים חינם. אם תציינו את שמי בטופס ההרשמה תזכו להטבה. לאתר הארגון לחצו כאן.

כרגיל, אני זמינה לשאלות והבהרות.

בהרבה תשומת לב ואהבה,

מיכל.