על יוגה במרוקו וסדנאות בשנה הקרובה

מיכל ירקוני מתרגלת את תנוחת הלוחם במרוקויוגה במרוקו – Be kind and be well

בסיום ההופעה של ליאונרד כהן, כהן גדול, במדריד, הוא ברך את הקהל לשלום במילים be kind and be well. באופן שבו הוא אמר את זה לא היה ניתן להבין האם הוא ברך אותנו בשתי ברכות שונות או האם האחד הוא הפועל היוצא של השני.

המילים האלו הפכו למנטרה שליוותה אותנו לאורך מסע מופלא במרוקו. אחרי 2000 קילומטרים על אופנוע סביב להרי האטלס ועוד כמה ימים לחופי האוקיינוס האטלנטי, מבינה יותר כי המילים האלו, be kind and be well הן עבורי המיצוי והליבה של חוויית היוגה. ציפי נגב, מורתי האהובה, מתארת את היוגה כאמנות של מערכות יחסים. באור התבונה העמוקה, כל מפגש, כל חווייה, היא הזדמנות להתבוננות במערכות היחסים שלי עם עצמי ועם כל שסובב אותי- אנשים, טבע, רעיונות, דפוסים. התרגשתי לשמוע השבוע את מרק וויטוול, תלמידו של קרישנמאצ'ריה שביקר בארץ, אומר כי אינטימיות היא יוגה. כי יוגה היא אינה התעמלות מתוחכמת כפי שהמערב מתעקש לחוות אותה כמעט באופן אובססיבי, תוך חיפוש מתמיד אחרי התנוחה המושלמת, אחרי המדיטציה המושלמת שתיקח אותנו אל שלב עתידי בו נשתחרר מהסבל ונגיע להארה. "אנחנו צריכים אינטימיות, לא הארה" הוא אמר. "כי יוגה היא ההבנה הפשוטה של המשפט "ואהבת לרעך כמוך". היא האופן בו אנו לוקחים חלק באופן פעיל בקסם הנדיר של עצם קיומנו, בפלא של הנשימה, של הגוף החי, של התנועה". (להמשך קריאת המאמר הקליקו כאן).

גם השנה, אלמד סדנאות שעוסקות בחקירת הקסם הנדיר של עצם קיומנו.

ביום שישי הקרוב, סדנא ראשונה במסגרת תוכנית הסדנאות השנתית לחקירה של תנועה התפתחותית בגישת בי אמ סי. הסדנאות מיועדות לאנשים הבאים מתחומים שונים של גוף-נפש ותנועה ופתוחות למתחילים. נדרשת התחייבות לכל הסדרה.

ימי שישי השני של כל חודש בסטודיו "יוצרים", רח' דיסנצ'יק 7, תל אביב, בין השעות 11:00-15:00. נותרו מקומות ספורים. אנא הזדרזו ליצור עימי קשר.

ב19/11, יום חמישי הבא, מפגש ראשון בסדרה של שישה מפגשים בני שלוש שעות במסגרת שנה ב' של קורס המורים ליוגה של רידמן שיעסקו בבסיס ההתפתחותי של תנוחות היוגה. המפגשים פתוחים לתלמידים חיצוניים.

19, 26 לנובמבר, 3,10,24,31 לדצמבר בין השעות 12:45-15:45 בסטודיו ליוגה של מכללת רידמן ברח' נורדאו 90 בתל אביב. אנא צרו איתי קשר בהקדם אם אתם מעוניינים להצטרף.

לתלמידים ותיקים ולאלו שכבר התנסו בבי אמ סי בעבר, מתחילה בסוף החודש סדרת סדנאות שתעסוק בחקירה חווייתית של החושים והתפיסה.

הסדנאות ייערכו ביום שישי האחרון של כל חודש בסטודיו ליוגה של קיבוץ עין שמר בין השעות 10:30-14:30. עדיין ניתן להצטרף.

אני שמחה לבשר על שיתוף פעולה חדש עם מאיה בן יעקוב, מהמורות הוותיקות לפילאטיס בארץ. מאיה ואני נלמד יחדיו שלוש סדנאות המיועדות למורים לפילאטיס, ג'יירו, יוגה ותנועה שיעסקו בבסיס ההתפתחותי של התנועה.

שלושה ימי שלישי 15/12, 12/1, 16/2 בין השעות 11:30-15:30. לפרטים והרשמה צרו קשר איתי או עם מאיה mayapilates@bezeqint.net

בנוסף ובמקביל אני ממשיכה לטפל ביוגה תרפייה בגישת בי אמ סי אצלי בבית, אשמח להפניות!

כרגיל, אני זמינה לשאלות והבהרות.

Be kind and be well

באהבה
מיכל.