הריון

שלום לכולם,

הריון הוא תהליך מופלא. כל שלב בו, החל מהרגע העוצמתי של מפגש כוחות שיוצר ניצוץ מפיח חיים וברגע- בורא יש מאין; החיפוש האינטואטיבי אחרי המקום המדוייק לשרג אל תוכו שורשים, מקום שיצמיח רקמת מעטפת מזינה ותומכת; התהליכים האינטנסיביים של התחלקות התרבות והתארגנות ראשונית; והתפתחות איטית, ארוכה ומתמשכת, רב מימדית, רבת תנועה, שינויים ופלא, אל תוך צורה, קיום ונוכחות. בין אם זה הריון עם תינוק או הריון עם רעיון, חלום או חזון, השלבים דומים ודורשים מעורבות פיזית ורגשית דומה. השנה אני בהריון. עם תינוקת שאני נושאת ברחמי, עם קורס חדש ליוגה תרפיה המבוסס על ®BMC שעומד להיפתח בשנה הבאה, ועם חזון הקמת מרכז הכשרות ליוגה תרפיה וקידום התחום בארץ.

אני שמחה לבשר על פתיחתו הקרובה של מרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיביתהמרכז הוא פרי שיתוף פעולה של מוריי ועמיתיי היקרים ציפי נגב, ד"ר גיל זולברג ושלי. המרכז, הממוקם במתנ"ס אלי כהן ברמת השרון, יציע החל משנת הלימודים הקרובה (2010-2011) שלוש תוכניות עומק ממוקדות להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה. המרכז רשום ומוכר על ידי הארגון הבין לאומי ליוגה תרפיה. החזון שעומד מאחורי הקמת המרכז הוא הרצון לקדם ולפתח את התחום בארץ כך שציבור רחב יותר, הן של מטופלים פוטנציאליים והן של מטפלים, יוכל להתוודע אל ולהנות מאפשרויות התמיכה והריפוי הטמונות ביוגה תרפיה. לפרטים נוספים על מרכז ההכשרות

בשבת הקרובה, 1/5, בין השעות 11:15-14:00 אנו עומדים להעביר סדנא ראשונה משותפת במסגרת הכנס של ארגון מורי היוגה שיתקיים בעין שמר. הסדנא תתמקד ביוגה תרפיה להתמודדות עם תופעת הקיפוסיז ותציג את הגישה האינטגרטיבית של תחומי ההתמחות השונים שלנו. לפרטים נוספים על הכנס.

הקורס שלי, הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיהיפתח בינואר 2011 במרכז ההכשרות במתנ"ס אלי כהן ברמת השרון. הקורס מיועד למורים ליוגה ומטפלים הבקיאים בשפת היוגה. מטרת הקורס היא נתינת כלים להתפתחות אישית ומקצועית כמטפלים- התבוננות, אבחון, יצירת מערכת יחסים טיפולית וטיפול דרך הבנת הקשרים בין התודעה לדרכי הביטוי שלה בגוף. גישה זו מבוססת על גוף הידע של התחום הסומאטי  ®Body Mind Centering. ההרשמה החלה. לפרטים נוספים

ורגע לפני שאצא לחופשת לידה, אעביר במהלך יולי ארבע סדנאות של אנטומיה חוויתית ויוגה בהתמקדות על המערכות הפנימיות. הסדנאות יתקיימו בימי שני ה5,12,19,26 ליולי, בין השעות 10:00-13:00 בסטודיו צ'אנדרה בתל אביב. לפרטים נוספים.

כרגיל, אני זמינה לשאלות והבהרות.

אביב נפלא והרבה אהבה,

מיכל.