גם לנו יש זנב!

שלום לכולם,
בשבוע שעבר לקחתי פסק זמן מהחיים וצללתי אל תוך הסרט אוואטר לשלוש שעות של חווייה רב חושית. אפשר להרבות דיבור על הרעיונות הרוחניים, האקולוגיים והפוליטיים השזורים בסרט- החל מהשאיפה והצורך באיזון ועד היכולת של התודעה לעבור מגוף לגוף. כ"גיקית" של הגוף ותנועתו, הייתי מרוכזת במיוחד באופן בו עוצבה דמות הגוף של האוואטר, הייצור המופלא שמאכלס את הכוכב פנדורה. נכון שמדובר במדע בדיוני ונכון שמדובר באנימציה ממוחשבת אך אין ספק שהושקעה מחשבה רבה באופטימיזציה של מבנה הגוף האנושי ויכולותיו. ובאופטימיזציה של הגוף האנושי אני מתכוונת גם להוספה של אלמנטים מהגוף של בעלי החיים כמו האוזניים ובמיוחד הזנב. לזנב בגוף של האוואטר יש תפקידים משמעותיים בתנועה, בשיווי המשקל וביציבה, אך לא פחות כמדיום העיקרי דרכו עוברת אינפורמציה אנרגטית בינו לבין כל היצורים החיים האחרים ובינו ובין איווה, האלה הקדושה. גם לנו בני האנוש יש זנב! ניתן להבחין בו בבירור בשבועות הראשונים להתפתחות העובר. גם כשהוא נעלם ונשאר כעצם הזנב בקצהו של עמוד השדרה, הזכרון האנרגטי והסומאטי שלו נשאר בגוף וממשיך להיות משמעותי ביותר לתנועה, ליציבה ולשיווי משקל; הוא מאזן את הראש ומהווה נקודת קצה לקו האמצע האנכי של הגוף אשר לאורכו עוברת מערכת התקשורת המופלאה המחברת בין כל חלקי הגוף השונים וביננו לבין העולם שסביבנו- מערכת העצבים המרכזית.

בשישי הקרוב, (15/1/10) אלמד סדנא שתעסוק בהתפתחות קווי האמצע האנכיים של הגוף- הקו הקדמי הרך מהפה לפי הטבעת, התהוות עמוד השדרה ומערכת העצבים המרכזית- המוח וחוט השדרה. 11:00-15:00 במרכז ביכורי עיתים בתל אביב.

הסדנא היא חלק מתוכנית סדנאות שנתית הנותנת טעימה וסקירה של התחום של תנועה התפתחותית בגישת ®BMC. הסדנאות מתקיימות אחת לחודש בימי שישי במרכז ביכורי עיתים בתל אביב, ומתאימה לעוסקים במקצועות הגוף, התנועה הטיפול והחינוך. הסדנאות משלבות למידה תיאורטית עם התנסויות חווייתיות בתנועה ובמגע. נותרו מספר מקומות בודדים בקבוצה, אנא הזדרזו ליצור איתי קשר אם אתם מעוניינים.

יוגה תרפייה בגישת ®BMC

תרפיייה דרך יוגה ותנועה מודעת מבוססת על העקרונות הפילוסופיים, הגופניים והרוחניים של היוגה בשילוב עקרונות מהתחום הטיפולי-חינוכי ®Body Mind Centering, ומתחום "החווייה הסומאטית" העוסק בריפוי טראומה. המפגש הטיפולי מותאם באופן אישי לצרכים של המטופל. הטיפול משלב שיחה, מגע, תנועה, יוגה אסאנה, נשימה מודעת ודמיון מודרך.

תרפייה דרך יוגה ותנועה מודעת מעניקה כלים שימושיים וישימים לפיתוח מודעות גוף-נפש, פרימה של דפוסי כאב כרוניים, קשיים תפיסתיים, קשיים רגשיים, מחלות כרוניות, פציעות ספורט, בעיות יציבה, קשיים הקשורים במתח או טראומה ועוד. שיטה טיפולית זו הינה ייחודית בכך שלמטופל תפקיד אקטיבי בתהליך הריפוי – ההבנות הנרכשות ניתנות ליישום באופן מיידי בחיי היום יום ומאפשרות שינוי של דפוסי תנועה, חשיבה וחיים.

מה תורם הטיפול ביוגה ותנועה מודעת? הטיפול מביא להרפייה ואיזון של מערכת העצבים, שיפור הקוארדינציה והגמישות, מניעה של פציעות, שיפור השינה והעיכול, הגברה של יצירתיות ושמחה, שיפור בתפקודים כלליים ובאיכות החיים.

למי מיועד הטיפול? הטיפול מתאים למגוון אוכלוסיות וגילאים, לתינוקות והורים (בהקשר של תנועה התפתחותית), אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, מתרגלים ומורים ליוגה, רקדנים ואתלטים, אנשי מקצוע מתחומי גוף-תודעה.

הטיפולים מתקיימים בביתי ברחוב ארבע ארצות בתל אביב. לפרטים נוספים ולתיאום פגישה אנא צרו איתי קשר בטלפון או במייל.

כתמיד, אני זמינה לשאלות והבהרות.

באהבה,
מיכל ירקוני.