סרטון יוגה תרפיה ועל הנחמה מהסדר שבטבע

 שלום לכולם,

הקורס הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה עומד להיפתח ביום שני הבא, ה15/10/12. נותרו מספר מקומות בודדים וזוהי ההזדמנות האחרונה להרשם ולעבור חוייה מיוחדת במינה הן ברמה האישית והן ברמה המקצועית.

מצורפים לניוזלטר הזה שני לינקים לסרטוני וידאו שצולמו במהלך סדנא לבוגרי הקורסים של השנה החולפת במרכז ההכשרות ליוגה תרפיה אינטגרטיבית. בסרטון אני מסבירה מעט על הגישה שלי ליוגה תרפיה ועל הקורס ומדגימה טיפול יוגה תרפיה עם אביב, בחור הסובל מאסטמה. אשמח אם תשתפו עם אנשים שיכולים להפיק מכך טוב. הדגמת טיפול יוגה תרפיה 

הדגמת טיפול יוגה תרפיה חלק ב'

 

חזרנו לפני כשבוע מחופשה של שלושה שבועות בכרתים. שכרנו שם קאראוון, (www.motorhomecrete.com מומלץ בחום!!!!) וטיילנו מחוף לחוף.

הרבה טוב היה לנו שם ובמיוחד התענגנו על האפשרות להיות בטבע, עם הטבע לאורך זמן. לקום כשעולה האור, ללכת לישון כשהלילה יורד. לעקוב אחרי ההתרוקנות ואז ההתמלאות של הירח. להבחין כי זמן השקיעה מקדים כל יום קצת, כי הסתיו מתקרב. להיזכר בדברים האולי מובנים מאליהם: כדור הארץ מסתובב סביב צירו. מסביבו מסתובב הירח. שניהם יחדיו סובבים את השמש. חלק ממערכת אינסופית של כוכבים נוספים ויקומים מקבילים.

בטבע יש סדר, וזה כל כך הרבה יותר גדול ממני ומכל האנושות גם יחד. זה מנחם אותי.

שלושה שבועות לא שמענו חדשות, פחדנו פחות ונשמנו יותר. גם לבנות יענה יש סדר, ויש זמן להיות בקשב מרוכז ויש זמן לטמון את הראש בחול, והאחד מאזן את השני.

תהינו, למה אנשים נמשכים אל הים כמקום של חופש וריפוי. וענינו לעצמנו שאולי יש משהו במקצב של הגלים שמזכיר את הסדר שבמקצב הנשימה, שמזכיר את העקביות שבקצב הלב, שמסנכרן את המקצבים הפנימיים שלנו ויוצר תחושה עמוקה של שלווה. אולי מול הים האנושיות שלנו מסתנכרת קצת יותר עם הסדר של הטבע.

אני מוצאת נחמה גם בסתיו שמגיע, למרות תוגת החשכה המוקדמת, כי זה מזכיר לי שיש סדר. אני מרפה ומתמסרת.

להבנה הזו, שמופנמת בתוך הגוף, יש השפעה מנחמת עבורי כשאני נדרשת להתמודד עם הצער וההפכפכות שמביאים איתם החיים. חבר אהוב שלי שגוסס מסרטן מעבר לים. אשה יקרה לי המשתוקקת לזוגיות ולילד ועדיין לבד. מטופלת המתמודדת עם כאב כרוני בלתי פוסק. אחי שהופך להיות חייל. המורכבות העדינה של משפחה. הזדקנות. אין בהם טיפת הגיון. אבל באופן משונה גם הם חלק מהטבע בתוכו אני חיה ומהסדר שמנחה אותו. אז אני חשה את הצער אך לא נמחצת תחת כובדו.

הטיפול ביוגה תרפיה הוא לעיתים קרובות תהליך בו אנו מבקשים, בדרכים שונות, להזכיר לגופנפש את היותו חלק מהטבע. מזכירים לו משהו על הגאות והשפל של הנשימה, על זרימת הנחלים הפנימית המתרחשת בכלי הדם, במערכת העצבים ובמערכת העיכול, על היכולת לשחרר להתמסר ולהשתרש כדי לקבל את תמיכת הקרקע לצמיחה. מזכירים לו משהו על חלוקה הוגנת בין האור של עשייה ופעולה לחושך של מנוחה והתכנסות, על האפשרות לשחרר ברקים רעמים וגשם ללא אלימות ועל האפשרות לחוות דממה מבפנים. התחושה שלי היא שכשהגופנפש חווה באופן בלתי אמצעי את היותו חלק מהסדר הגדול של הטבע, מתחילים להתרחש בו ניסים קטנים- הריפוי והתיקון והאיזון כמו מקבלים חיים משלהם ומתחילים לאט לאט, בשקט בשקט, להתרחש מעצמם.

וזה לכשעצמו מהווה נחמה.

שיהיו לכולנו מעברים רכים אל העשייה המבורכת של אחרי החגים

באהבה,

מיכל.