"הנני" סדנת סופשבוע בבית אורן 2-4/5/13

תהליך התהוות העצמי הינו תהליך גוף-נפש מורכב הנמשך לאורך כל החיים. מעורבות בו כל מערכות הגוף ותנועת הגוף לוקחת בו תפקיד משמעותי. חלק מרכזי ממנו מתרחש בשבע שנות החיים הראשונות בהן מתהווה תפיסת הגוף ונוצרים הקשרים הבסיסיים בין הנוירונים במערכת העצבים, אך היא מושפעת מגורמים רבים נוספים במהלך החיים כמו הסביבה הפיזית והרגשית, מערכות יחסים, טראומה ועוד.

תחושת עצמי ברורה הכרחית לצורך היפרדות והיקשרות בריאה ולפיתוח עצמאות גופנית ורגשית. תחושה גופנית ברורה של "היכן אני מתחיל והיכן אני נגמר" מאפשרת לחוש ולשמור על גבולות ברורים הן לצורך הגנה והן לצורך תקשורת וקיום מערכות יחסים.

כשאנו ניגשים לחקור את חווית העצמי דרך הגוף עולות שאלות כמו- מה בגוף נותן תחושה של קיימות, של נוכחות? האם העצמי נוכח בעצמות? בשרירים? בנשימה? מה הקשר בין מערכת היחסים של הגוף עם כוח הכובד לתחושת הנוכחות הזו? כיצד גבולות פיזיים או מנטאליים תורמים להתהוות של חוויית העצמי- איזו תחושה נוצרת בגוף כשאני דוחפת כנגד התנגדות? והאם חוויה ברורה של גבולות הגוף שלי מאפשרת חופש להתנסות, להעיז, "לצאת מגדרי" מבלי לפחד? האם איכות התנועה והנינוחות הגופנית משתנה כשאני מודעת לעצמי? כיצד חוויה גופנית בהירה של עצמי תורמת לביטחון העצמי ולתחושת המסוגלות שלי? או ליכולת שלי לקחת החלטות הנאמנות לאמת הפנימית שלי? האם חישה  גופנית בהירה של עצמי משפיעה על היכולת להיות באינטימיות מבלי ל"אבד את עצמי"?

הסדנא תעסוק בשאלות אלו ואחרות ותשלב לימוד תיאורטי, תרגול יוגה, מדיטציה ,תנועה ומגע, זמן חופשי למנוחה , עיכול, וחברותא משובחת.

התכנסות ביום חמישי ה2/4/13 בשעה שלוש, עזיבה ביום שבת אחר הצהריים המוקדמים.

מחיר לאדם בחדר של שלושה בהרשמה מוקדמת עד ה2/4: 1295 ש"ח. מחיר מלא 1395 ש"ח.

מחיר לאדם בחדר זוגי בהרשמה מוקדמת עד ה2/4: 1395 ש"ח . מחיר מלא: 1495 ש"ח.

המחיר כולל אירוח בחדרים  כפריים מרווחים ונעימים במלון בית אורן, ארוחות צמחוניות טריות המבושלות במיוחד עבורנו במקום, ושלושה ימים של סדנא חוויתית.

מיועד לעוסקים בתחומי גוף-נפש בעלי נסיון ביוגה.

מספר המקומות מוגבל, אנא הזדרזו להרשם.

לפרטים והרשמה: נורית צרפתי 054-2294042 nuritsita@gmail.com