שורש הבטן- הפנמה גופנית של רקמת המזנטריום

 

מזנטרי2

שורש הבטן- הפנמה גופנית של רקמת המזנטריום

סדנאות עומק למורים ומתרגלים

יום שישי 31/5/19 סטודיו למיאמוטו דוג'ו, טבעון, 12:00-15:00

להרשמה- איתן נף 054-422-8789

יום חמישי, פסטיבל ישראל ליוגה, 18:00-20:00

לכרטיסים: http://bit.ly/IYF2019TICKETS

למידה חוויתית של התפתחות מערכת העיכול ורקמת המזנטריום- התנסות באמבודימנט של שורש ליבת הגוף.

לקריאה נוספת:

לאונרדו דה וינצ'י היה הראשון שהתייחס למזנטריום, הרקמה שמקבעת את המעיים לקיר הבטן האחורי כאיבר לכל דבר. עברו אי אלו 500 שנה נוספות עד שבשנת 2016 הכריזו מדענים באופן רשמי על רקמת המזנטריום כעל איבר פנימי נוסף.

ולמה זה בכלל משנה? לרוב האנשים האיבר החדש "שהתגלה" אינו משנה דבר. אך לאלו מאיתנו העוסקים בחיבורים בין הגוף לתודעה ולנפש, רקמת המזנטריום עשויה להוביל אל שורש העניין– או אולי מדויק יותר לאמר- שורש ליבת הגוף.

רקמת המזנטריום מתפתחת מתוך שכבת התאים העוברית הנקראת מזודרם ממנה מתפתחות כל רקמות החיבור של הגוף- שרירים, עצמות, גידים, רצועות פשייה וכו'.

מלבד היותה הרקמה המחברת ומעגנת את המעי לקיר הגוף האחורי, משתרגים בה כלי דם רבים, עצבים וערוצי זרימה של הנוזל הלימפטי, המובילים הזנה וניקוי של מערכת העיכול.

הרקמה הזו היא רקמה פועמת, מלאה חיות, תנועה ונוכחות בגוף, ובאמצעות אמבודימנט ניתן לחוות אותה באופן ישיר.

בעולם התנועה מרבים להשתמש במושג "ליבה" או "שרירי הליבה". בBody Mind Centering וגם באימון היוגה, למושג "ליבה" מצטרפים אלמנטים גופניים, אנרגטיים ונפשיים נוספים. באנטומיה היוגית, המסתכלת על זרימת הפראנא בגוף כעל המרכיב המשמעותי בבריאות האדם, איזור הבטן ומערכת העיכול נתמכים על ידי זרימת פראנא שכיוונה הוא מהקצוות אל מרכז הגוף. זרימה זו נקראת "סאמאנא ואיו". כשסאמאנא ואיו פעילה, מתרחש עיכול מיטבי הן ברמה הפיזית (עיכול של אוכל) והן ברמה המנטאלית והנפשית (תהליכים מחשבתיים ורגשיים).

סאמאנא ואיו אוספת ומזינה את רקמת המזנטריום.

מבחינה תנועתית, סאמאנא ואיו מאוזנת תייצר חוויה בהירה ועמוקה של חיבור בין הגפיים למרכז הגוף, וכן תחושה של עוצמה וכוח (שאינו בהכרח שרירי) במרכז הגוף.

מבחינה רגשית (ומבלי להיכנס להכללות), כשאני מרגישה עוצמה שאיננה מאמץ במרכז הגוף שלי, זה שולח אדוות של התרחבות לתחושת הבטחון העצמי שלי, אל האומץ שלי להתחבר אל, ולבטא את תחושות ומאוויי הבטן העמוקים שלי, ואת הכוח להוציא אותם אל הפועל.

 

הסדנה מיועדת למורים ליוגה ומתרגלים ותיקים.

יום שישי 31/5/19 סטודיו למיאמוטו דוג'ו, טבעון, 12:00-15:00

להרשמה- איתן נף 054-422-8789

יום חמישי, פסטיבל ישראל ליוגה, 18:00-20:00

לכרטיסים: http://bit.ly/IYF2019TICKETS