אודות

כרקדנית מילדות, וכתלמידה ומורה ליוגה, הגוף והתנועה מהווים עבורי מרחב לחקירה וריפוי.
יש בי תשוקה עמוקה להבנה של נפש האדם ולאופן בו היא באה לידי ביטוי בגוף.
תלמידה נצחית, מתמלאת השראה מהתבוננות בטבע ובהשתקפויות ההדדיות בין הטבע לאדם, ממערכות יחסים ומחיבורים בין גופי ידע, שפות ועולמות.
מאמינה בכוחה המרפא של נוכחות אוהבת ובאפשרות של כל אדם בכל מצב גופני ונפשי להתקרב לעצמו ולחיות בנינוחות.

בשנות העשרים שלי, במהלך טיול בהודו, התוודעתי לראשונה ליוגה וכבר בשיעור הראשון ידעתי כי הייעוד שלי טמון בהוראת היוגה ועבודה עם אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.
תחושת ידיעה דומה חוויתי במפגש הראשון שלי עם ®Body Mind Centering – גישה טיפולית בה הכלי המרכזי הוא Embodiment, טיפוח מודעות גופנית עמוקה כאמצעי לריפוי.
הוכשרתי כמורה ליוגה בארה”ב על ידי אסתר מיירס ז”ל (מתלמידותיה האחרונות של ונדה סקראוולי), ובמקביל הוסמכתי כמטפלת ב®Body Mind Centering על ידי מייסדת הגישה – בוני ביינברידג’ כהן. לאורך השנים למדתי קורסים שונים ביוגה תרפיה ואת גישתו פורצת הדרך של פיטר לוין לעבודה עם טראומה ®Somatic Experiencing.
עבדתי במסגרות חינוכיות ורפואיות שונות בארה”ב ובארץ, לימדתי אנטומיה חוויתית ותנועה התפתחותית בקורסי הוראת יוגה ובסדנאות למורים ומטפלי גוף נפש ברחבי הארץ ופיתחתי קורס העמקה למורים ליוגה- הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה.
ביחד עם שותפתי רייצ’ל קרנצמן הקמתי את בית הספר ליוגה תרפיה גוף-תבונה, תוכנית תלת שנתית להכשרת מטפלים ביוגה תרפיה המוכרת על ידי הארגון הבינ”ל ליוגה תרפיה IAYT.

בשנים האחרונות אני חוקרת ומתמחה ביוגה רגישה לטראומה, לגברים ונשים המתמודדים עם פוסט טראומה עקב שירות בטחוני ופגיעות מיניות.
מובילה ומפתחת את תחום היוגה תרפיה במרפאת בריאות הנפש בבית החולים ״העמק״ בעפולה.
מובילה את המיזם ״מקום שקט״- יוגה רגישה למניעה, התמודדות וצמיחה מטראומה , להכשרת מורים ליוגה רגישה וחיבור בין מתמודדים למורים דרך הגברת המודעות ושיתופי פעולה עם עמותות ומרכזי טיפול ושיקום.

מטפלת בקליניקה פרטית ליוגה תרפיה ותנועה מודעת במושב ציפורי ובטבעון.
אני מלאה בהכרת תודה עמוקה לכל המורות והמורים שפתחו עבורי את השער – בוני ביינברידג’ כהן, אסתר מיירס, דונה פארהי, איימי מתיוס, פאטי טאונסאנד, מולי קני, ציפי נגב, נגה ברקאי, אורית סן גופטה, סוזאן מנפורט וגילה ציון.