תכנית הכשרת מטפלים ביוגה תרפיה

תוכנית המודולות החדשה להכשרת מטפלים המוכרת על ידי הארגון הבינ"ל ליוגה תרפיה IAYT

יוגה תרפיה גוף-תבונה היא גישת טיפול אינטגרטיבית לטיפול בכאב וחולי גופני, נפשי ורוחני. התוכנית הינה פרי שיתוף פעולה ופיתוח של מיכל ירקוני ורייצ’ל קרנצמן, מורות בכירות ליוגה ויוגה תרפיסטיות מוסמכות על ידי הארגון הבינ”ל ליוגה תרפיה.

אנחנו מאמינות:
בכוח הריפוי של תנועה מודעת.
ששהיה בנוכחות מלאה עם אדם כאוב היא מפתח לריפוי.
שהיוגה צריכה להיות מותאמת לאדם ולא האדם ליוגה.
שריפוי הוא אחריות משותפת של מטפל ומטופל.
שחוויה גופנית מודעת של האנושיות שלנו מרחיבה את ההוויה ומעוררת ענוה והכרת תודה.
שלכל אדם, גם זה השרוי בסבל עמוק, יש את הפוטנציאל לחיות בנינוחות מירבית בתוך עצמו.

הגישה הטיפולית של יוגה תרפיה גוף-תבונה נשענת על embodiment וטיפוח מודעות גופנית ונפשית עמוקה כבסיס לריפוי. היא משלבת תרגולים יוגים קלאסיים- אסאנה, פראנאימה ומדיטציה עם עקרונות אנטומיים ותנועתיים מהתחום הסומאטי .®Body Mind Centering

®BMC הינו תחום שפותח על ידי בוני ביינברידג’ כהן בתחילת שנות השבעים. ברגישותה ובגאונותה שרטטה בוני מפת דרכים לחקירה של מבנה הגוף והתנועה באמצעות embodiment- הפנמה גופנית חויתית. embodiment הוא התהליך באמצעותו מותמר ידע אינטלקטואלי לידיעה פנימית גופנית-נפשית. embodiment משלב לימוד תאורטי עם כלים גופניים חוויתיים כנשימה, תנועה, דמיון מודרך, מגע, מדיטציה ומיינדפולנס.

המורות המלמדות בתוכנית מביאות איתן ידע ונסיון מזרמים שונים של יוגה- ויג’נאנא, איינגאר ופורנא יוגה.

לגישת גוף-תבונה שישה עקרונות ליבה מנחים. העקרונות התפתחו מתוך אינטגרציה בין עקרונות של תנועה התפתחותית בגישת ®BMC, להבנה מעמיקה של אנטומיה, פיזיולוגיה והפילוסופיה של היוגה. עקרונות הליבה ניתנים ליישום בכל זרמי היוגה השונים ולמעשה בכל גישה טיפולית. הם עקרונות מנחים המאפשרים לכל מורה ומטפל להביא לידי ביטוי את היצירתיות והנסיון האישי והמקצועי שלו אל מסגרת טיפולית מובנית. 

התוכנית מורכבת מלמידה חויתית של עקרונות הליבה ביוגה תרפיה גוף-תבונה, העמקת האימון האישי כבסיס להוראה וטיפול, הרצאות של מיטב המרצים בתחומי יוגה וטיפול, חקירת מקרים, התנסות והדרכה.

תוכנית המודולות החדשה: הסמכת יוגה תרפיסטים מטעם הארגון הבינלאומי ליוגה תרפיה 

התכנית כולה כוללת 895 ש”א – שהן השעות הנדרשות לקבלת הכרה מטעם הארגון הבינלאומי ליוגה תרפיה. 

בתכנית החדשה, השעות מחולקות למודולות שונות הניתנות לצבירה. על מנת להשלים את ההכשרה ולקבל את תעודת ההסמכה, עליך להשלים את כל המודולות כולל פרקטיקום (150 שעות סה”כ ) והדרכות מקצועיות (סה”כ 30 שעות) הכוללות בתוך המודולות עצמן.

את כל הפרטים ניתן למצוא באתר התכנית – לחצו כאן

סגל ההוראה:

רייצ'ל קרנצמן, פיזיותרפיסטית, מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת. רייצ'ל עלתה לישראל ב-2013. בארה"ב היא יסדה את Embody Physical Therapy and Yoga בסאן דיאגו וארגנה כנסי "יוגה ברפואה" בשביל המרכז לרפואה משולבת באוניברסיטת קליפורניה סאן דיאגו. היא הוציאה לאור את ספריה "Yoga for a Happy Back: A Teacher's Guide to Spinal Health" במאי 2016 ו- "Scoliosis and The Art of Letting Go" בספטמבר 2016. בוגרת אוניברסיטת מיקגיל, רייצ'ל סיימה קורס מורים ליוגה 2000 שעות עם אדיל פלחיבלה במכללת יוגה פורנה ולמדה באופן אינטנסיבי עם ג'ודית' האנסון לאסטור. רייצ'ל משלבת יוגה לתוך הטיפול הקליני הפיזיותרפי שלה מאז 2002. היא גרה ברעננה ומנהלת את פיזי-יוגה,מרכז לפיזיותרפיה ויוגה תרפיה

מיכל ירקוני, מורה בכירה ליוגה ויוגה תרפיסטית מוסמכת. (C-IAYT), מטפלת בגישת ®Body Mind Centering, מטפלת בשיטת ®Somatic Experiencing משנת 2004 מנחה סדנאות אנטומיה ותנועה התפתחותית למתרגלים ומורים ליוגה ברחבי הארץ. פיתחה ולימדה את קורס ההעמקה השנתי למורים ליוגה- הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה. משלבת יוגה תרפיה במערך הפסיכיאטרי של בית חולים "העמק" בעפולה במסגרת מרפאת חוץ של משרד הבטחון לתמיכה בהלומי קרב. עוסקת בהוראה וטיפול באמצעות יוגה ותנועה מודעת בקליניקה בטבעון ובמושב ציפורי.

ענת פרייס, מורה בכירה לויג'נאנה יוגה ויוגה נשית, בוגרת הקורס ואסיסטנטית בקורס הפנמה גופנית כבסיס ליוגה תרפיה עם מיכל ירקוני. עוסקת בתרפיה בעזרת הכלים המופלאים של היוגה. מתרגלת יוגה משנת 1998 ובעלת סטודיו YOGA BLISS ברעננה. בדרך התרגול וההוראה שלה היא נעזרת בעקרונות עליהם מתבססים אימון הויג'נאנה יוגה והיוגה הנשית, ומשלבת את הידע, החקירה, החמלה וההפנמה הגופנית של היוגה תרפיה בגישת " גוף- תבונה".

שארה קרות׳רס, מורה בינלאומית, מרצה, מנטורית ופעילה בקידום תחום בריאות האשה. עבודתה מעוררת השראה ומקדמת קהילה עולמית של נשים בכל הגילאים לחיות חיים מלאים ומחוברים יותר באמצעות עקרונות היוגה והאיורוודה. שארא מטפלת מוסמכת ביוגה תרפיה (C-IAYT), מטפלת איורוודית מקצועית ומורה בינ״ל מנוסה ליוגה. שארא כותבת, יוצרת ומגישה תוכניות הסברה וחינוך לגבי דרכים לשחרור מדפוסים וקידום אורח חיים מיטיב. שארא פרסמה לאחרונה את הספר "Eat like you love yourself-: Amodern guide to Ayurvedic cooking and living" שארא מביאה קול ייחודי וגישה מלאה נשמה לקידום בריאות באופן אותנטי.
לאתר של שארא: https://www.blissbodyandsoul.com

ומרצים אורחים נוספים.