יוגה תרפיה

גישת טיפול אינטגרטיבית לטיפול בכאב וחולי גופני, נפשי ורוחני.
יוגה תרפיה משלבת את הידע והעקרונות הפילוסופיים והגופניים של מסורת היוגה עם ידע עדכני של אנטומיה, פיזיולוגיה, מדעי המוח ופסיכולוגיה.

טיפול ביוגה תרפיה מיועד לתמיכה והתמודדות עם מגוון של קשיים גופניים ונפשיים – מחלות כרוניות ואוטו אימיוניות (קרוהן, מעי רגיז, פיברומיאלגיה, דלקות פרקים, סכרת, כאב כרוני) מחלות נוירולוגיות (טרשת נפוצה, פרקינסון) פגיעות אורטופדיות ובעיות יציבה, מחלות של מערכת הנשימה, סרטן, חרדה, דיכאון, אבל, טראומה והלם קרב.

מסורת היוגה התפתחה בהודו לפני אלפי שנים כאמצעי לחקירה עמוקה של טבע האדם והתודעה. היוגים הבינו כי השקטת התודעה וריכוזה הוא מפתח לבריאות נפשית וגופנית.
אחד מהשערים המרכזיים להשקטת התודעה לפי המסורת היוגית הוא הגוף. התרגולים היוגים משלבים תנועה ונשימה, המרגיעים ומאזנים את מערכת העצבים המרכזית ותומכים בחווייה פנימית של רגיעה וריכוז. חווייה זו מאפשרת התבוננות שקטה ומודעת בדפוסים הרגשיים והמנטאליים שלנו, וטיפוח מערכת יחסים נייטראלית וחומלת יותר עם עצמנו ועם העולם.
לפי התפיסה היוגית האדם מורכב משכבות שונות השזורות זו בזו- הגוף הפיזי, הגוף האנרגטי, הגוף המנטאלי, גוף התבונה וגוף החיבור העמוק אל האלוהות. לפי מודל זה, קיימת מערכת יחסים דינאמית בין הרבדים השונים כך שגם פגיעה וגם ריפוי יכולים להתרחש דרך כל אחד מהרבדים.
לפי האנטומיה היוגית בריאות האורגניזם תלויה בזרימה רצופה של אנרגיית חיים, פראנא, ברחבי הגוף. במקומות בהם נקטעת הזרימה יתפתח חוסר איזון וחולי- גופני ומנטאלי. מטרת תרגול התנוחות והנשימות ביוגה הוא ארגון מיטבי של הגוף כך שאנרגיית חיים תנוע בתוכו ללא הפרעה.

לעוד תחומי התמחות